top of page

6.11 Інвентаризація запасів

При перевірці запасів інвентаризаційна комісія повинна дотримуватись наступних вимог:

1) переважування, обмірювання, підрахунок запасів проводяться в порядку їх розміщення у цьому приміщенні, не допускаючи безладного переходу від одного виду запасів до іншого;

2) інвентаризаційні описи складаються окремо на запаси, що перебувають у дорозі, неоплачені у строк покупцями відвантажені запаси, ті, що знаходяться на складі інших підприємств (на відповідальному зберіганні, в переробці);

3) у випадках надходження або витрачання запасів під час проведення інвентаризації, матеріально-відповідальною особою в присутності членів інвентаризаційної комісії за підписом голови на видаткових та прибуткових документах робиться позначка «після інвентаризації», з посиланням на дату опису, де записано ці запаси.

Інвентаризація запасів проводиться за місцями їх знаходження і особами, на відповідальному зберіганні яких вони знаходяться.

6.12 Інвентаризація касової готівки та інших грошових документів

Інвентаризаційна комісія перевіряє наявність коштів шляхом повного перерахунку всіх готівкових коштів, наявних в касі, цінних паперів, чекових книжок тощо. Під час проведення інвентаризації залишок готівки в касі звіряється з даними обліку за касовою книгою. Готівка, що зберігається в касі, але не підтверджена прибутковими касовими ордерами, вважається лишком готівки в касі.

Перед початком інвентаризації комісія, призначена керівником підприємства для здійснення інвентаризації каси, повинна взяти з касира розписку про те, що:

… до початку проведення інвентаризації всі видаткові і прибуткові документи на кошти, які здані до бухгалтерії, і всі кошти, що надійшли під мою відповідальність, оприбутковані, а ті, що вибули, списані за видатками.

Таку розписку пише касир і засвідчує своїм підписом на титульному аркуші «Акту про результати інвентаризації готівкових коштів». Після чого в присутності касира комісія перевіряє наявність коштів шляхом повного перерахування всіх готівкових коштів, що є в касі, цінних паперів, чекових книжок тощо.

Дані про векселі, що знаходяться в касі, акції, облігації та інше, також із зазначенням їхньої кількості, номерів, номіналу (якщо є) та інших реквізитів.

Інвентаризація кас проводиться на кожному підприємстві у строки, що встановлені керівником, з покупюрним перерахуванням усіх готівкових коштів і перевіркою інших цінностей, що зберігаються в касі.

Якорь 1
bottom of page